Katalog Basımı Konusunda Grafik Çalışmasının Önemi

katalog baskı firmanın ürünlerinin tanıtımının yapılabilmesi ve insanların bu ürünler hakkında detaylı bilgiler edinmesine yarayan reklam araçlarından biridir. Birçok reklam kampanyasına verilen önem kadar bu ürün grubu içinde gereken özenin gösterilmesi oldukça önemli.

Grafik çalışmasının hazırlanmasında birçok önemli ince detay vardır. Kağıt kalitesi (parlak kuşe kağıt veya mat kuşe kağıt) görsellik (parlak selefon veya mat selefon) ürünlerin ücret bilgisi, firmanın imajını yansıtıp yansıtmadığı gibi konular detay bilgiler arasında yer alıyor. Tasarım ürün tanıtımı için hazırlanıyorsa her ürün bilgisi için gerekli görsellerin ve fiyat bilgilerinin tasarımcıya verilmesi gerekiyor. Online matbaa güvencesi ile sipariş geçebilir, çalışmanızı ek bir ücret karşılığında yaptırabilirsiniz.

Ödemelerinizi havale/eft veya taksit ile ödeme imkanı yapılabilmektedir. Katalog basımı işleriniz kargo ile türkiye nin dört bir yanına istediğiniz adet de gönderimini yapmaktayız.

Katalog Basım ile Marka Kimliğini Ön Plana Çıkarın

Katalog basım ile marka kimliğini en iyi şekilde yansıtan tasarım hazırlanması son derece önemlidir. tasarımlar marka değeri açısından büyük bir önem taşıyor. Mutlaka ürünleri en iyi şekilde yansıtmasına ve firmanın akılda kalıcılığını arttırmasına önem verilmelidir. Çok karmaşık olmayan tasarım tercih edilerek ürünlerin ön plana çıkarıldığı tasarımlar sayesinde firmaların akılda kalıcılığı daha yüksek olup insanlar tarafından olumlu karşılandığı bilinmektedir.

Bu nedenle tasarım seçiminde vurgulanması gereken en önemli iki öğe marka kimliğiniz ve ürünlerin net bir şekilde yansıtılmasıdır. buda grafik çalışmasını yapan kişiye büyük görev düşmektedir. katalog baskı yaptırmaya başlamadan önce bu katalog baskıları açısından amacınızın ne olduğunu belirlemeniz gerekiyor.

Hangi kitleye hitap etmek istiyorsanız o kitleyi dikkate alarak oluşturulmasına özen göstermelisiniz. Müşteri katalog baskı işlemine baktığı zaman ne anlatılmak istendiğini ya da ulaştırılmak istenilen mesajın ne olduğunu anlayabilmelidir. Eğer ürün tanıtımı açısından hazırlamayı düşünüyorsanız ürünlerin düzenli bir şekilde üzerinde yer alması gerekiyor. Dikkat çekici ürün görselleri ile zenginleştirilmeli ancak gereksiz ayrıntılardan da olabildiğince kaçınılmalıdır.

Ürün görsellerinin yanında ürüne dair bilgilerin detaylı şekilde verilmesi ve kişide bu ürünü satın alma isteğinin ortaya çıkarılması gerekiyor. Ürün tanıtım kataloglarında kullanılacak kağıdın ve boyaların da kalitesinin yüksek olması ve katalogu inceleyen kişiyi yormayacak şekilde hazırlanması gerekiyor.

İyi Bir Katalog Baskısı İçin Püf Noktalar

Kaliteli ve insanların dikkatini çekecek katalog baskısı çalışması hazırlatmak istiyorsanız bazı önemli detayları göz önünde bulundurmalısınız. İyi bir baskı için mutlaka görsel seçiminde titiz davranmak zorundasınız. Kurumsal renk seçeneği ile titizlikle hazırlanmayan ve kalitesiz görsellere yer verilmesi insanların bu katalogları detaylı bir şekilde incelemesine engel olacaktır.

  • Yüksek kalitede ve profesyonel olarak hazırlanan görseller ve fotoğraflar kullanıldığı taktirde insanların dikkati bu ürünlere daha çok yoğunlaşacaktır. Bu nedenle kullanılacak olan ürünlerin fotoğraflarının çekiminde profesyonel fotoğrafçıdan destek alabilirsiniz.
  • Diğer önemli konuda içerisinde mümkün olduğunda size yüksek kar getirecek olan ürünlere yer verilmelidir. Bu ürünlerin ön plana çıkarılması daha yüksek satış rakamlarına ulaşmanızı sağlayacaktır.

Yüksek kar getirecek olan ürünlerin müşterinin direkt olarak görebilecekleri şekilde konumlandırılması son derece önemlidir. Ürün kategorilerinde kullanılan başlıklarda büyük önem gerektiriyor. Sağlam ve dikkat çekici başlıklar kullanarak insanların dikkatini istediğiniz ürün üzerine çekebilirsiniz. Uyguladığınız firma ya da marka kampanyalarınızda kullanmaktan çekinmeyin. İnsanlar kampanyada olan ürünleri incelemeyi çok sever.

Bu yüzden kataloglarınızda bolca kampanyalı ürünlere yer verebilirsiniz. Ayrıca çalışmaların ilgi görmesi için her zaman farkınızı ortaya koymalısınız. Grafik çalışmasını buna göre ayarlamaya çalışarak insanların dikkatini çekebilirsiniz.